Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Bolesławiec 2018

W niedzielę 4 marca 2018 r. w Bolesławcu po raz trzeci odbył się: „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Odbyły się biegi na dystansach: 1963 i 5000 metrów, na listach startowych było 220 zawodników. Symboliczny bieg na 1963 metry, to odwołanie do roku, w którym z rąk ZOMO zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Podczas imprezy można było skosztować darmowej grochówki – herbaty, obejrzeć pokaz broni palnej który został zaprezentowany przez Klub Sportowy Granica, przygrywał nam także zespół ludowy “Czernianki”.

Wyniki biegu na 1963 metry

Wyniki biegu na 5000 metrów

Organizatorzy: Bolesławieckie Stowarzyszenie AKTYWNI, Impuls Miasta, Kibice Zagłębia Lubin z FC Bolesławiec, Klub Sportowy Granica, Sołectwo Czerna, OSP Czerna.

Przygotowania

 

Bieg na 1963 metry

 

Bieg na 5000 metrów

Comments

  • Pierwsze podium w roku 2018 | grupa kolarska CYKLOSPORT

    […] Wielka trójka, bo tak trzeba nazwać trzech śmiałków którzy z dnia a dzień zdecydowali się wystartować w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bolesławcu. Dystans 5,4 km pokonali Sabina Rzepka- 1 miejsce open kobiet, Michał Domowicz- 1 miejsce open, Jacek Domowicz- 9 miejsce open. Trasa przełajowa z licznymi zbiegami, podbiegami w naszym ulubionym paku w mieście dała nam niesamowitą satysfakcję. Oby tak dalej, prosimy o więcej takich inicjatyw. Foto: spuciato.pl,  […]

  • Patriotycznie i sportowo – Impuls Miasta

    […] relację foto można obejrzeć TUTAJ. Relację Bolec.info można przeczytać TUTAJ, a video “live” obejrzeć TUTAJ. […]

Poprzedni artykuł

Lubin trwa w modlitwie za bezbronnych

Następny artykuł

Sesja zdjęciowa w mieście