Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Kościół, Legnica, Pro life, Rajd dla Życia

Rajd dla Życia – kierunek “Łódź Piotrowa”

wyjazd-rajdu-dla-zycia-z-legnicy-do-gdanska-30-06-2017

Od 1 do 7 lipca 2017 roku trwał 8. Rajd dla Życia, pod hasłem: Życie. To poważna sprawa. Promotorem Rajdu był Dariusz Kamys z kabaretu HRABI. Relacja z 8. Rajdu dla Życia na blogu

W piątek 30 czerwca z Legnicy do Gdańska wyruszyła grupa z Diecezji Legnickiej, która pokonała na rowerach prawie 600 km na trasie „Gdańsk – Łódź”. W jej skład wchodziło 16 osób, w tym 12 rowerzystów i 4 osoby obsługi technicznej.

Przed odjazdem pielgrzymi udzielili wywiadu Radiu Plus Legnica:

Ponad 500 km może się wydawać, że jest to dość duża odległość, ale odcinki (dzienne) są dość krótkie. Chciałbym też w ten sposób zamanifestować swoje poglądy – wartości jakie wyznaje, jestem za obroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym roku – tak jak w poprzednich latach, w ogóle się nie przygotowywałem do Rajdu i da się tak przejechać – Kacper Juszczak z Legnicy

Z Rajdu człowiek wraca mocniejszy i pełen radości, m.in. z tego względu że „przeskoczył – pokonał” samego siebie, zobaczył jakie w nim tkwią możliwości – Anna Zenka z Legnicy.

Celem Rajdu dla Życia jest promocja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dlatego w miejscowościach przez które prowadzi trasa, bezpłatnie rozprowadzane są materiały pro life. Inicjatywa ma charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię, nie brakuje wspólnej modlitwy za dzieci poczęte oraz świadectwa.

Share