I Stacja Kongresu Rodzin Diecezji Legnickiej – Bolesławiec 13 maja 2017 roku.

13 maja 1917 roku Matka Boża objawiła się trojgu pastuszkom w portugalskiej Fatimie. 13 dnia każdego miesiąca w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy gromadzimy się na nabożeństwach fatimskich i – zgodnie z wezwaniem Maryi – odmawiamy różaniec i modlimy się do Boga o miłosierdzie nad nami i całym światem.

Setną rocznicę fatimskich objawień w naszej parafii przeżywaliśmy bardzo uroczyście, wraz z małżeństwami i rodzinami z całej diecezji zainaugurowaliśmy IV Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej, który rozpoczął się właśnie w naszej parafii. W programie Kongresu mogliśmy wysłuchać konferencji pana Andrzeja Leweka (Mężczyźni Świętego Józefa) z Krakowa i uczestniczyć we Mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. dr Bogusław Wolański, dyrektor wydziału duszpasterskiego i duszpasterstwa rodzin w kurii w Legnicy.

Po Eucharystii – wzorem z Fatimy – przeszliśmy ulicami Bolesławca z figurą Matki Bożej do parafii Bożego Ciała, gdzie zawierzyliśmy Maryi rodziny naszego miasta i diecezji. Zwieńczeniem dnia fatimskiego był koncert chrześcijańskiej piosenkarki Eleni.

ks. Piotr Kruczyk